Дечија недеља

Овогодишња Дечија недеља вођена слоганом „ШТА ДЕТЕТУ ТРЕБА ДА ПОРАСТЕ ДО НЕБА“ успешно је реализована у нашој школи у периоду од 3.10-7.10. и обележена низом различитих активности. Ученици млађих разреда Дечију недељу су отворили разговором о дечијим правима, али су истакли и важност дечијих обавеза. Љубав, пажња, мудрост, поштовање, јесте све што треба да свако дете расте до неба. Другог дана Дечије недеље ученици млађих разреда посетили су сеоску библиотеку. У новом амбијенту библиотеке уживали су у лепоти читања, што је многе подстакло да искористе месец књиге и учлане се у библиотеку. Тога дана погледали су и изложбу посвећену Момчилу Тапавици. У среду је уприличен пријем првака у Дечији савез. Уз речи добродошлице :„Постајете прваци данас, то је већ озбиљно звање, указујемо вам дужно поштовање!“, прваци су примљени у Дечији савез. Ученици од другог до четвртог разреда су пригодним програмом: глумом, песмом и игром , пожелели добродошлицу својим новим другарима. Ученици од петог до осмог разреда, на часовима географије имали су занимљива такмичења у знању у облику квиза. Део питања је био у вези са географијом Србије, а део у вези са географијом Европе и света, што је ученике подсетило да лепоту треба видети у својој земљи, а уједно увек остати отворен за лепоту целог света и далеких предела. Четвртак је био у знаку спортског духа и фер плеја поводом Дечије олимпијаде у Србобрану. Деца су се такмичила у више дисциплина: атлетици, баскету, шутирала су се слободна бацања, надметале су се екипе у фудбалу и одбојци на песку, а најмлађи су имали и најинтересантнија такмичења-полигон са препрекама, штафету и вучу конопца. У духу олимпизма низале су се медаље на понос свих ђака наше школе. Последњег дана Дечије недеље одржано је школско литерарно такмичење за ученике старијих разреда у којем су уживали и старији и млађи ученици. Млађи ученици као публика, а старији као учесници. Тема литарарних радова је била Шта ми треба да растем до неба. У прози и стиху добили смо одговоре на питање шта наше ђаке чини срећним, испуњеним и радосним. Ученици од петог до осмог разреда са најуспешнијим радовима, награђени су књигама. Истог дана, у петом разреду, на часу Српског језика и књижевности, додељена је награда за најуспешније написану бајку, а Дечија недеља је одабрана за време доделе ове награде са идејом да дете треба да задржи део наде да живот може да личи на бајку.